1186
465874

ANTIKT OSMANSKT BRODERI. 153 x 107 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
567 - 755 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Silvertråd- och polykroma broderier samt hålsöm av två nischer och olika blommönster. Vinrött foder.

Obetydligt slitage, något smutsigt, smärre fläckar, skador och lagningar.