1446
448866

ALBUM med GOUACHER (10). Sunqua, porträtterande kinesiska hovet, Qing dynastin, sent 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Papper. Bildstorlek ca 19,5 x 13 cm.

Smärre fläckar. Pärmar med skador.

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken.
With the the label of Sunqua.