599
454698

ÖLGÅS. Norge, daterad 1776.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 340 EUR
1 130 - 1 420 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
ÖLGÅS. Norge, daterad 1776.

Snidat trä. Polykromt bemålad. Kanten med dryckesvers. Längd 24, höjd 14,5 cm.

Smärre slitage. Spricka, smärre lagning.

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.