"Wayne"
Signerad Jarl I och daterad -08 a tergo. Olja och kol på masonit 122 x 243 cm.
Lars Bohman Gallery, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.
Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Jarl Ingvarsson - Blommor", 12 januari - 17 februari 2008.
Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Jarl Ingvarsson", 14 april - 13 maj 2012.
Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Jarl Ingvarsson - Blommor", 2008, avbildad uppslag sid 18-19.