1737
498391

SEMIANTIK ISFAHAN. 319,5 x 218,5 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 750 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Benvit botten med polykrom nisch med kolonner, ampel, medaljong, djur, fåglar, palmett-, blom- och arabeskslingor. Röd huvudbård med granatäppel-, arabesk-, blom- och palmettranka. Ca 900.000 knutar per kvadratmeter.

Något smutsig, smärre fläckar, liten skada, obetydliga lagningar. En kortsida med trampveck och smärre skador.