Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
1789 föremål
200. SKULPTUR, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
200. SKULPTUR, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
201. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
201. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
202. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
202. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
204. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
204. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
205. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
205. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
206. SIGILL, två stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1664-1912).
206. SIGILL, två stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
207. NEFRITOBJEKT, fem stycken.  Qing dynastin (1664-1912).
207. NEFRITOBJEKT, fem stycken. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
208. SKULPTUR, nefrit. Kina, 1900-tal.
208. SKULPTUR, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
209. PENSELVAS, kalcit. Sen Qing dynasti (1664-1912).
209. PENSELVAS, kalcit. Sen Qing dynasti (1664-1912).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
210. GUANYIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
210. GUANYIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
165 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
211. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Manjushri, Nepal 14/1500-tal.
211. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Manjushri, Nepal 14/1500-tal.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
212. BUDDHA, brons. Sakyamuni, Ming dynastin (1368-1644).
212. BUDDHA, brons. Sakyamuni, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
213. BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.
213. BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
214. AMITABHA BUDDHA, delvis förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
214. AMITABHA BUDDHA, delvis förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
216. AMITAYUS, förgylld brons. Qing dynastin, 1700-tal.
216. AMITAYUS, förgylld brons. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
220. AMITAYUS, förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
220. AMITAYUS, förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
222. GUANYIN, brons. Qing dynastin (1644-1912).
222. GUANYIN, brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
223. GUANYIN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
223. GUANYIN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
224. BUDAI, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
224. BUDAI, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
225. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
225. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
226. GUANYU, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
226. GUANYU, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
227. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
227. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
230. LAMA, patinerad brons. Sinotibetansk, 17/1800-tal.
230. LAMA, patinerad brons. Sinotibetansk, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
231. BUDDHA DIPANKARA, metall. Tibet, troligen tidigt 1900-tal.
231. BUDDHA DIPANKARA, metall. Tibet, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
231A. SKULPTUR, brons, Thailand 1700-tal.
231A. SKULPTUR, brons, Thailand 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
235. DRAKHUND, brons. Ming dynastin (1368-1643).
235. DRAKHUND, brons. Ming dynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
238. THANGKA, Amitayus. Qing dynastin troligen 1700 tal/ tidigt 1800-tal.
238. THANGKA, Amitayus. Qing dynastin troligen 1700 tal/ tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
239. THANGKA, Bon, troligen södra/västra Kina, omkring 1900.
239. THANGKA, Bon, troligen södra/västra Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
240. CEREMONIELLT KÄRL, lergods. Han dynastin (206 f.Kr. - 220 e.Kr).
240. CEREMONIELLT KÄRL, lergods. Han dynastin (206 f.Kr. - 220 e.Kr).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
241. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
241. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
242. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
242. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
243. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).
243. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
244. FIGURIN, lergods, Ming dynastin (1368-1644).
244. FIGURIN, lergods, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
245. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
245. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
246. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
246. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
247. SKÅL, porslin. Song dynastin (960-1279).
247. SKÅL, porslin. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
248. SKÅL, porslin. Sung dynastin (960-1279).
248. SKÅL, porslin. Sung dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
249. SKÅL, keramik, temmoku. Sung Dynastin (960-1279).
249. SKÅL, keramik, temmoku. Sung Dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
251. SKÅL, keramik, temmoku. Sung dynastin (960-1279).
251. SKÅL, keramik, temmoku. Sung dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
252. SKÅL, keramik, temmoku. Song (960-1279).
252. SKÅL, keramik, temmoku. Song (960-1279).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
253. SKÅLAR, två stycken, temmoku. Song dynastin (960-1279),
253. SKÅLAR, två stycken, temmoku. Song dynastin (960-1279),
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
254. SKÅL med STÄLL, keramik. Song dynastin (960-1279).
254. SKÅL med STÄLL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
255. SKÅL, keramik. Yuan dynastin (960-1279).
255. SKÅL, keramik. Yuan dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
257. VAS, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
257. VAS, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
258. SKÅLFAT, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
258. SKÅLFAT, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
260. KÄRL med LOCK, två stycken, stengods. Korea, Silla (668-935).
260. KÄRL med LOCK, två stycken, stengods. Korea, Silla (668-935).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
261. STEMCUP, porslin. Qing dynastin med Xuandes sex karaktärers märke.
261. STEMCUP, porslin. Qing dynastin med Xuandes sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
262. VAS, keramik. Qing dynastin (1644-1912).
262. VAS, keramik. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
264. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1662-1912).
264. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1662-1912).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
265. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
265. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
266. KOPP, porslin. Qing dynastin (1644-1912), märkt Yongle.
266. KOPP, porslin. Qing dynastin (1644-1912), märkt Yongle.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
268. BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
268. BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
269. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
269. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
271. ASK med LOCK, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
271. ASK med LOCK, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
272. SKÅL, blanc de chine. Ming dynastin (1368-1643).
272. SKÅL, blanc de chine. Ming dynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
273. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin (1644-1912).
273. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
277. FAT, ett par, porslin. Republik (1912-49), med Jiaqings sigill i rött.
277. FAT, ett par, porslin. Republik (1912-49), med Jiaqings sigill i rött.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
278. SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912) med Daoguangs märke.
278. SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912) med Daoguangs märke.
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
281. VAS, porslin. Republik, 1900-tal.
281. VAS, porslin. Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
282. VAS, porslin. Kina, 1900-tal med Qianlongs sigillmärke.
282. VAS, porslin. Kina, 1900-tal med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
285. SKÅL, porslin. Troligen Republik, med Daoguangs sigill i rött.
285. SKÅL, porslin. Troligen Republik, med Daoguangs sigill i rött.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
286. Vas, porslin. Republik (1912-49) med Qianlongs märke.
286. Vas, porslin. Republik (1912-49) med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
289. SKÅLAR, ett par, porslin. Republik (1912-49) med Jiaqings märke.
289. SKÅLAR, ett par, porslin. Republik (1912-49) med Jiaqings märke.
Klubbat pris 
370 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
294. SKÅLAR, ett par, porslin. Troligen Republik, 1900-tal.
294. SKÅLAR, ett par, porslin. Troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
295. LOCK, tre stycken, sen Qing dynasti, med Qianlongs sigillmärke.
295. LOCK, tre stycken, sen Qing dynasti, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
301. SKÅLFAT, porslin, sen Qing dynasti (1644-1912) med sigill i blått.
301. SKÅLFAT, porslin, sen Qing dynasti (1644-1912) med sigill i blått.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
302. SKÅL, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
302. SKÅL, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

328. Hans Bergström, takkrona, ateljé Lyktan, Åhus 1930-40-tal.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
240 000
 
SEK
ditt bud
230 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
Fair warning
220 000
 
SEK
ditt bud
210 000
 
SEK
ditt bud
200 000
 
SEK
ditt bud
195 000
 
SEK
ditt bud
190 000
 
SEK
ditt bud
185 000
 
SEK
ditt bud
180 000
 
SEK
ditt bud
175 000
 
SEK
ditt bud
170 000
 
SEK
ditt bud
165 000
 
SEK
ditt bud
160 000
 
SEK
ditt bud
155 000
 
SEK
ditt bud
150 000
 
SEK
ditt bud
145 000
 
SEK
ditt bud
140 000
 
SEK
ditt bud
135 000
 
SEK
ditt bud
130 000
 
SEK
ditt bud
125 000
 
SEK
ditt bud
120 000
 
SEK
ditt bud
115 000
 
SEK
ditt bud
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
100 000
 
SEK
ditt bud
95 000
 
SEK
ditt bud
90 000
 
SEK
ditt bud
85 000
 
SEK
ditt bud
80 000
 
SEK
ditt bud
75 000
 
SEK
ditt bud
70 000
 
SEK
ditt bud
65 000
 
SEK
ditt bud
60 000
 
SEK
ditt bud
55 000
 
SEK
ditt bud
50 000
 
SEK
ditt bud
48 000
 
SEK
ditt bud
46 000
 
SEK
ditt bud
44 000
 
SEK
ditt bud
42 000
 
SEK
ditt bud
40 000
 
SEK
ditt bud
38 000
 
SEK
ditt bud
36 000
 
SEK
ditt bud
34 000
 
SEK
ditt bud
32 000
 
SEK
ditt bud
30 000
 
SEK
ditt bud
28 000
 
SEK
ditt bud
26 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
240 000 SEK