Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
1789 föremål
672. David Petrovich Sterenberg, Porträtt av Majakowskij.
672. David Petrovich Sterenberg, Porträtt av Majakowskij.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
673. David Petrovich Sterenberg, Stilleben (3).
673. David Petrovich Sterenberg, Stilleben (3).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
753. David Wretling, Orfeus.
753. David Wretling, Orfeus.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
905. David von Krafft Efter, "Konung Karl XII" (1682-1718).
905. David von Krafft Efter, "Konung Karl XII" (1682-1718).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
920. David von Krafft Efter, "Ulrika Eleonora dy" (1656-1741).
920. David von Krafft Efter, "Ulrika Eleonora dy" (1656-1741).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
788. David von Krafft, "Konung Karl XII" (1682-1718).
788. David von Krafft, "Konung Karl XII" (1682-1718).
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
748. Denys Puech, Vacker nymf.
748. Denys Puech, Vacker nymf.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
436. EKIPAGE, brons. Troligen Skytisk, ca 700 f.Kr -200 e.Kr.
436. EKIPAGE, brons. Troligen Skytisk, ca 700 f.Kr -200 e.Kr.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1690. ELDHUNDAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1690. ELDHUNDAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
778. ELEANOR FORTESCUE-BRICKDALE. Akvarell. Sign EFB.
778. ELEANOR FORTESCUE-BRICKDALE. Akvarell. Sign EFB.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
910. ELIAS MARTIN, akvarell.
910. ELIAS MARTIN, akvarell.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
613. ERIK WEDELIN, olja på duk,signerad E. Wedelin och daterad D.f 1874.
613. ERIK WEDELIN, olja på duk,signerad E. Wedelin och daterad D.f 1874.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
450. ETUIER, 4 stycken, silver och brons. Japan, 1900-tal.
450. ETUIER, 4 stycken, silver och brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
663. Edvard Munch, "Ingse Vibe".
663. Edvard Munch, "Ingse Vibe".
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
924. Elias Brenner Tillskriven, Dam med pärlor.
924. Elias Brenner Tillskriven, Dam med pärlor.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
909. Elias Martin, Landskap med hus och boskap.
909. Elias Martin, Landskap med hus och boskap.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
565. Elsa Beskow, "Ekorrn satt i granen, skulle skala kottar".
565. Elsa Beskow, "Ekorrn satt i granen, skulle skala kottar".
Klubbat pris 
420 000 SEK
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
645. Elsa Beskow, "Flicka vid rödvinsbuske".
645. Elsa Beskow, "Flicka vid rödvinsbuske".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
566. Elsa Beskow, "Småjäntorna".
566. Elsa Beskow, "Småjäntorna".
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
736. Emil Näsvall, "Maj".
736. Emil Näsvall, "Maj".
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
739. Emil Näsvall, Stående kvinna.
739. Emil Näsvall, Stående kvinna.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
589. Erik Tryggelin, "Vasagatan (Stockholm)".
589. Erik Tryggelin, "Vasagatan (Stockholm)".
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
130 000 - 150 000 SEK
643. Ernst Josephson, "Blommans själ (Brevets hemlighet)".
643. Ernst Josephson, "Blommans själ (Brevets hemlighet)".
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
642. Ernst Josephson, "Dynamiten".
642. Ernst Josephson, "Dynamiten".
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
586. Ernst Lundström, Berzelii park.
586. Ernst Lundström, Berzelii park.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
834. Evaristo Baschenis, Stilleben med musikinstrument.
834. Evaristo Baschenis, Stilleben med musikinstrument.
Klubbat pris 
250 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
1650. FAT, av Levin Caspar Schönfeldt 1706, mästare i Stockholm 1693-1715.
1650. FAT, av Levin Caspar Schönfeldt 1706, mästare i Stockholm 1693-1715.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1651. FAT, av Melchior Beck 1741, mästare i Stockholm 1693-1747.
1651. FAT, av Melchior Beck 1741, mästare i Stockholm 1693-1747.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
997. FAT, av Pehr Zethelius, Stockholm 1775. Rokoko.
997. FAT, av Pehr Zethelius, Stockholm 1775. Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1653. FAT, av Samuel Marnel 1764, mästare i Stockholm 1748-1775. Rokoko.
1653. FAT, av Samuel Marnel 1764, mästare i Stockholm 1748-1775. Rokoko.
Klubbat pris 
2 700 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
181. FAT, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
181. FAT, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
180. FAT, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
180. FAT, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
457. FAT, cloisonné. Sen Qing dynasti (1644-1912).
457. FAT, cloisonné. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
411. FAT, ett par snarlika, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
411. FAT, ett par snarlika, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
18. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
18. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
277. FAT, ett par, porslin. Republik (1912-49), med Jiaqings sigill i rött.
277. FAT, ett par, porslin. Republik (1912-49), med Jiaqings sigill i rött.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
419. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
419. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1806. FAT, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
1806. FAT, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
171. FAT, porslin. "Sunko-roku" Satsuma, Japan, tidig Edo (1603-1867).
171. FAT, porslin. "Sunko-roku" Satsuma, Japan, tidig Edo (1603-1867).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
527. FAT, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
527. FAT, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1787. FAT, porslin. Meissen, cirka 1740.
1787. FAT, porslin. Meissen, cirka 1740.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
169. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
169. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
165. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
165. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
81. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med Qianlongs sigillmärke.
81. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
5. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912)med Qianlongs sigillmärke.
5. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912)med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
413. FAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
413. FAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
365. FAT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
365. FAT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
364. FAT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
364. FAT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
476. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
476. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
360. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
360. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
107. FAT, silver. Kina. Bär stämplar Shanghai, Zee Wo, tidigt 1900-tal.
107. FAT, silver. Kina. Bär stämplar Shanghai, Zee Wo, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1811. FAT, tre stycken, porslin. "Fauna Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
1811. FAT, tre stycken, porslin. "Fauna Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1809. FAT, tre stycken, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
1809. FAT, tre stycken, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1807. FAT, två stycken, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
1807. FAT, två stycken, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
475. FAT, två stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
475. FAT, två stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1065. FICKUR, Augustin Bourdillon, Stockholm, 1760-tal.
1065. FICKUR, Augustin Bourdillon, Stockholm, 1760-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
84. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
84. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
367. FIGURIN, keramik. Qing dynastin (1644-1912).
367. FIGURIN, keramik. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
368. FIGURIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
368. FIGURIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
244. FIGURIN, lergods, Ming dynastin (1368-1644).
244. FIGURIN, lergods, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
243. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).
243. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
202. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
202. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
201. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
201. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1783. FIGURIN, porslin. Meissen, 1800-talets slut.
1783. FIGURIN, porslin. Meissen, 1800-talets slut.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
855. FILIPPO LAURI, hans krets, Olja på duk, otydligt signerad FL fecit?.
855. FILIPPO LAURI, hans krets, Olja på duk, otydligt signerad FL fecit?.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
525. FISKBASSÄNG, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
525. FISKBASSÄNG, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
380. FISKTERRIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
380. FISKTERRIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
291 000 SEK
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
1701. FOTOGRAFI, föreställande August Strindberg, av Herman Andersson 1899.
1701. FOTOGRAFI, föreställande August Strindberg, av Herman Andersson 1899.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1560. FOTPALLAR, ett par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.
1560. FOTPALLAR, ett par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK