Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
1789 föremål
824. Bartolomeo Montagna Hans efterföljd, Kristus välsignar.
824. Bartolomeo Montagna Hans efterföljd, Kristus välsignar.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
760. Axel Petersson Döderhultarn, "Bröllop" (5).
760. Axel Petersson Döderhultarn, "Bröllop" (5).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1415. RING med stjärnsafir 6.81 ct, briljantslipade diamanter totalt 1.05 ct.
1415. RING med stjärnsafir 6.81 ct, briljantslipade diamanter totalt 1.05 ct.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
1081. DAMUR, Omega Speedmaster. Stål. Automatisk. Ø 37 mm. Ca 2003.
1081. DAMUR, Omega Speedmaster. Stål. Automatisk. Ø 37 mm. Ca 2003.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
611. Anna Palm de Rosa, Utsikt över Norrbro med Kungliga Slottet och Operan.
611. Anna Palm de Rosa, Utsikt över Norrbro med Kungliga Slottet och Operan.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
797. Christian M Broberg, "L'Amour asiatique" (Asiatisk kärlek).
797. Christian M Broberg, "L'Amour asiatique" (Asiatisk kärlek).
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
501. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
501. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
988. KAROTT, sk kuddkarott, av Arvid Floberg, Stockholm 1788. Rokoko.
988. KAROTT, sk kuddkarott, av Arvid Floberg, Stockholm 1788. Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1218. ARMBAND, troligen Italien 1960 - 70-tal.
1218. ARMBAND, troligen Italien 1960 - 70-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1273. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt ca 1.64 ct. (Del avtagbar).
1273. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt ca 1.64 ct. (Del avtagbar).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 28 000 SEK
1274. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt 1.51 ct.
1274. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt 1.51 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 28 000 SEK
552. Wilhelm von Gegerfelt, Motiv från Skagen.
552. Wilhelm von Gegerfelt, Motiv från Skagen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
568. Carl Fredrik Hill, "Exotiskt landskap I".
568. Carl Fredrik Hill, "Exotiskt landskap I".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
572. Helmer Osslund, Kustmotiv från Capri.
572. Helmer Osslund, Kustmotiv från Capri.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1387. HALSSMYCKE med gammalslipade diamanter.
1387. HALSSMYCKE med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 28 000 SEK
1474. BYRÅ. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
1474. BYRÅ. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
152. ASK med LOCK, lack. Qing dynastin, 1700-tal.
152. ASK med LOCK, lack. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1108. RING med trappslipad akvamarin, ca 30.00 ct.
1108. RING med trappslipad akvamarin, ca 30.00 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1215. BROSCH med gammalslipade diamanter totalt ca 3.00 ct. Art Deco ca 1920.
1215. BROSCH med gammalslipade diamanter totalt ca 3.00 ct. Art Deco ca 1920.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1804. DESSERTTALLRIKAR, 18 stycken, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
1804. DESSERTTALLRIKAR, 18 stycken, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
864. Jean-Antoine Watteau Hans efterföljd, Galanta scener.
864. Jean-Antoine Watteau Hans efterföljd, Galanta scener.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1571. SPEGEL. Senbarock, 1700-talets mitt.
1571. SPEGEL. Senbarock, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
715. Anders Zorn, "Sorg I".
715. Anders Zorn, "Sorg I".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
676. Anders Zorn, "Självporträtt med modell II".
676. Anders Zorn, "Självporträtt med modell II".
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1300. COLLIER med 12.05 ct obehandlad jadeit samt odlade pärlor.
1300. COLLIER med 12.05 ct obehandlad jadeit samt odlade pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
190. BUDDHA, jade och hardstone, Qing dynastin (1644-1912) eller äldre.
190. BUDDHA, jade och hardstone, Qing dynastin (1644-1912) eller äldre.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
746. Antonio Canova Efter, Tre Gracer.
746. Antonio Canova Efter, Tre Gracer.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
784. DAVID VON KRAFFT, hans ateljé, olja på duk.
784. DAVID VON KRAFFT, hans ateljé, olja på duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
879. Jean-Baptiste van loo Efter, Kung Ludvig XV.
879. Jean-Baptiste van loo Efter, Kung Ludvig XV.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1240. RING med briljantslipade diamanter totalt ca 1.25 ct.
1240. RING med briljantslipade diamanter totalt ca 1.25 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
594. Carl Trägårdh, Herde med får i höstlandskap.
594. Carl Trägårdh, Herde med får i höstlandskap.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
849. Joos de Momper hans krets, Jesus och Johannes Döparen i grottan.
849. Joos de Momper hans krets, Jesus och Johannes Döparen i grottan.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1317. MANSCHETTKNAPPAR samt FRACKKNAPPAR, med diamanter totalt ca 1.90 ct.
1317. MANSCHETTKNAPPAR samt FRACKKNAPPAR, med diamanter totalt ca 1.90 ct.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
695. Anders Zorn, "Turkisk dam med slavinna".
695. Anders Zorn, "Turkisk dam med slavinna".
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
652. ANDERS ZORN, etsning (II état av II), 1898, signerad med blyerts.
652. ANDERS ZORN, etsning (II état av II), 1898, signerad med blyerts.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1665. BIBLIOTEKSUR. London, 1700-talets början.
1665. BIBLIOTEKSUR. London, 1700-talets början.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1247. RING med smaragder samt diamant ca 0.62 ct. Kvalitet ca G-H/SI.
1247. RING med smaragder samt diamant ca 0.62 ct. Kvalitet ca G-H/SI.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1233. RING, Kutchinsky, snidad korall.
1233. RING, Kutchinsky, snidad korall.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
831. Johan Laurentz Jensen, Stilleben med rödvita nejlikor.
831. Johan Laurentz Jensen, Stilleben med rödvita nejlikor.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
832. William Jones of Bath, Katt med makrillar.
832. William Jones of Bath, Katt med makrillar.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
548. Carl Wilhelmson, "På slipen".
548. Carl Wilhelmson, "På slipen".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
947. URNA med hänklar, av Ivan Chlebnikov, Moskva 1908-1917.
947. URNA med hänklar, av Ivan Chlebnikov, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1105. COLLIER med två droppformade akvamariner.
1105. COLLIER med två droppformade akvamariner.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 27 000 SEK
1339. Ring med smaragd, cirka 9.00 ct, och briljantslipade diamanter.
1339. Ring med smaragd, cirka 9.00 ct, och briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1285. COLLIER med 26 st odlade Söderhavspärlor (South Sea) Ø 12 -15 mm.
1285. COLLIER med 26 st odlade Söderhavspärlor (South Sea) Ø 12 -15 mm.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
886. Adolph Tidemand, Kronborgs slott.
886. Adolph Tidemand, Kronborgs slott.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
861. Salvator Rosa Hans krets, Religiös figurscen.
861. Salvator Rosa Hans krets, Religiös figurscen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1732. SEMIANTIK GHOM. 315 x 218 cm.
1732. SEMIANTIK GHOM. 315 x 218 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
794. Johan Henrik Scheffel, "Knut Gustaf Sparre" (1684-1733).
794. Johan Henrik Scheffel, "Knut Gustaf Sparre" (1684-1733).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
554. Alfred Wahlberg, Landskap från St. Michel, Frankrike.
554. Alfred Wahlberg, Landskap från St. Michel, Frankrike.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
604. Mosse Stoopendaal, "Domherrar".
604. Mosse Stoopendaal, "Domherrar".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1785. PRAKTURNA MED LOCK OCH STÄLL, porslin. Meissen, 1800-talets slut.
1785. PRAKTURNA MED LOCK OCH STÄLL, porslin. Meissen, 1800-talets slut.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
662. Axel Fridell, "Mr. Simmons (Tidningsläsaren)".
662. Axel Fridell, "Mr. Simmons (Tidningsläsaren)".
Klubbat pris 
58 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
238. THANGKA, Amitayus. Qing dynastin troligen 1700 tal/ tidigt 1800-tal.
238. THANGKA, Amitayus. Qing dynastin troligen 1700 tal/ tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
239. THANGKA, Bon, troligen södra/västra Kina, omkring 1900.
239. THANGKA, Bon, troligen södra/västra Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
441. LJUSSTAKAR, ett par, brons. Troligen Mingdynasti (1368-1644).
441. LJUSSTAKAR, ett par, brons. Troligen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
876. Simon Vouet Hans efterföljd, Dam med pärlor.
876. Simon Vouet Hans efterföljd, Dam med pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
872. Lutspelaren.
872. Lutspelaren.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
347. KESI, 4 paneler. Siden och guldtråd, sen Qing dynastin (1644-1912).
347. KESI, 4 paneler. Siden och guldtråd, sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
174. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
174. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1467. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
1467. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
865. Francois Boucher Hans efterföljd, Allegori över vintern.
865. Francois Boucher Hans efterföljd, Allegori över vintern.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK