599
478247

MATTA. Flossa. 385,5 x 380,5 cm. Sverige/Finland 1900-talets första fjärdedel.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Mossgrön botten med ett närmast yttäckande polykromt floralt mönster.

Smutsig, fläckar, smärre skador. Ett hörn med reva, sidorna med trampveck.