647
556028

MATTA. Slätväv. 289,5 x 194,5 cm. Signerad MJ. Sverige omkring 1960-1970.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Dekor av ränder i olika bruna och blå nyanser samt benvitt.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar.

Tilläggslista

Slätväv.