1451A
596284

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 100 - 7 850 EUR
6 390 - 8 210 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Förgylld och patinerad brons, samt vit marmor. Kvinnifigurer uppbärande ljusarmar i form av blomkvistar. Höjd 78 cm.