Klassiska 583

111 föremål
1516. ELDHUNDAR, ett par. Frankrike, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1452. LÄSLAMPA, för två ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1504. VAXSTAPELSTÄLL. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1451. LAMPFOT. Louis XVI-stil, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1503. BREVPRESS, porfyr. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1495. BORDSSKULPTUR "Chevaux de Marly". Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1501. SALTKAR, ett par. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK