Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
1556 föremål
102. ASK med LOCK, porslin. Republik (1912-1949).
102. ASK med LOCK, porslin. Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
103. GUANYIN, brons. Mingdynastin 1600-tal.
103. GUANYIN, brons. Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
300 000 SEK
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
104. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet 14/1500-tal.
104. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet 14/1500-tal.
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
107. BUDDHA, delvis förgylld brons.  Sino-tibetansk, 1700-tal.
107. BUDDHA, delvis förgylld brons. Sino-tibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
108. GUANYIN, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
108. GUANYIN, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
110. THANGKA, Tsong Khapa, Tibet, troligen 1700-tal/tidigt 1800-tal.
110. THANGKA, Tsong Khapa, Tibet, troligen 1700-tal/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
875 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
112. MÅLNING, Buddha, Qing dynastin, troligen 1800-tal.
112. MÅLNING, Buddha, Qing dynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
113. RITUELL DOLK (Phurpa), brons, Tibet, troligen 1700-tal.
113. RITUELL DOLK (Phurpa), brons, Tibet, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
114. TEKANNA, kopparlegering och silverinläggningar. Tibet, 1800-tal.
114. TEKANNA, kopparlegering och silverinläggningar. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
116. TEMPELDEKORATION. Tibet/Mongoliet 1800-tal.
116. TEMPELDEKORATION. Tibet/Mongoliet 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
117. BOJAN med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
117. BOJAN med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
118. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
118. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
119. BOJAN, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
119. BOJAN, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
120. BOJAN, porslin, Qingdynastin 1700-tal.
120. BOJAN, porslin, Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
121. BOJAN, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
121. BOJAN, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
122. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
122. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
123. URNA med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
123. URNA med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
124. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
124. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
240 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
125. BÄLTESSPÄNNE, nefrit, sen Qingdynasti (1644-1912).
125. BÄLTESSPÄNNE, nefrit, sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
126. BÄLTESDEKORATION, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
126. BÄLTESDEKORATION, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
127. PENSELBAD, nefrit. Sen Qingdynastin (1644-1912).
127. PENSELBAD, nefrit. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
128. SKÅL, "Spinach" jade, Qingdynastin 1800-tal.
128. SKÅL, "Spinach" jade, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
129. SKÅL med LOCK, nefrit. Arkaiserade, 1900-tal.
129. SKÅL med LOCK, nefrit. Arkaiserade, 1900-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
131. PLAKETT, nefrit. Kina, 1900-tal.
131. PLAKETT, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
132. FIGURIN, nefrit. Kina. Qingdynastin (1644-1912).
132. FIGURIN, nefrit. Kina. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
133. PLAKETT, nefrit, Kina, arkaiserande.
133. PLAKETT, nefrit, Kina, arkaiserande.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
134. LEJON, nefrit. Kina 1900-tal.
134. LEJON, nefrit. Kina 1900-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
135. FABELDJUR, jade, troligen Qingdynastin (1644-1912).
135. FABELDJUR, jade, troligen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
136. SKULPTUR, jade, 1900-tal.
136. SKULPTUR, jade, 1900-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
137. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
137. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
138. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin, med Chenghuas märke, Kangxi (1662-1722).
138. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin, med Chenghuas märke, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
139. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
139. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
140. SKÅL, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
140. SKÅL, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
141. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi. (1662-1722).
141. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi. (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
142. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
142. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
143. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
143. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
144. FAT, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
144. FAT, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
145. VÄGGVAS, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
145. VÄGGVAS, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
146. TEDOSA, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1622-1772).
146. TEDOSA, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1622-1772).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
147. BOJAN, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
147. BOJAN, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
148. SKÅLFAT / SMÖRSNÄCKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
148. SKÅLFAT / SMÖRSNÄCKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
149. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
149. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
150. VAS, biskvi. Qingdynastin (1644-1912).
150. VAS, biskvi. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
151. PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
151. PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
152. URNA med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
152. URNA med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
153. SKÅLFAT, biskvi, Qingdynastin, 1800-tal.
153. SKÅLFAT, biskvi, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
154. VAS, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
154. VAS, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
155. VAS, porslin, sen Qingdynastin (1644-1912).
155. VAS, porslin, sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
156. URNA, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
156. URNA, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
157. KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
157. KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
158. KRUKA, porslin, famille verte, Qingdynastin 1800-tal.
158. KRUKA, porslin, famille verte, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
159. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
159. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
160. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
160. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
161. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
161. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
161A. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
161A. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
162. SKULPTUR, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
162. SKULPTUR, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
163. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
163. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
164. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
164. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
165. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
165. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
166. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
166. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
167. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
167. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
168. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
168. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
169. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
169. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
170. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
170. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
171. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
171. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
172. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
172. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
173. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
173. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
174. KNAPPAR, fem stycken, pärlemor. Qingdynastin (1644-1912).
174. KNAPPAR, fem stycken, pärlemor. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
175. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
175. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
176. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
176. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
178. SKÄRM, hardwood och pärlemor, fyrdelad. Qingdynastin, 1800-tal.
178. SKÄRM, hardwood och pärlemor, fyrdelad. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
179. "DOCTORS LADY", elfenben. Troligen Indien, 1600-tal.
179. "DOCTORS LADY", elfenben. Troligen Indien, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
180. BÖNESNURRA, koppar och brons. Tibet/Nepal ca 1900.
180. BÖNESNURRA, koppar och brons. Tibet/Nepal ca 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
183. SKÅL, silver. Wang Hing & Co, Hongkong, tidigt 1900-tal.
183. SKÅL, silver. Wang Hing & Co, Hongkong, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
184. FIGURIN, lergods. Qingdynastin, 1600-tal.
184. FIGURIN, lergods. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
186. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
186. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
187. SKÄRM, brons med ställ av trä. Qingdynastin.
187. SKÄRM, brons med ställ av trä. Qingdynastin.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
189. BUDDHA, brons. Mingdynastin.
189. BUDDHA, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
190. FIGURIN, brons. Mingdynastin.
190. FIGURIN, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris 
1 550 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
191. FOHUND, brons, troligen Mingdynastin (1368-1643).
191. FOHUND, brons, troligen Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
192. STÄLL, brons. Mingdynastin (1368-1643).
192. STÄLL, brons. Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
193. LOCK, brons. Troligen Qingdynastin.
193. LOCK, brons. Troligen Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
194. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
194. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
196. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
196. VAS, brons. Mingdynastin / tidig Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
197. VAS, brons. Mingdynastin (1368-1643).
197. VAS, brons. Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
198. SPEGEL, brons. Qingdynastin (1644-1912).
198. SPEGEL, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
199. SPEGEL, brons troligen Mingdynastin (1368-1643).
199. SPEGEL, brons troligen Mingdynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
200. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
200. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
380 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

320. Harald Notini, taklampor, ett par, modell "11773", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm 1940-50-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
36 000
 
SEK
ditt bud
34 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
32 000
 
SEK
ditt bud
30 000
 
SEK
ditt bud
28 000
 
SEK
ditt bud
26 000
 
SEK
ditt bud
24 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
22 000
 
SEK
ditt bud
20 000
 
SEK
ditt bud
19 000
 
SEK
ditt bud
18 000
 
SEK
ditt bud
17 000
 
SEK
ditt bud
16 000
 
SEK
ditt bud
15 000
 
SEK
ditt bud
14 000
 
SEK
ditt bud
13 000
 
SEK
ditt bud
12 000
 
SEK
ditt bud
11 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK