85
622845

IB KOFOD LARSEN, fåtöljer, ett par, "Elisabeth", Christensen & Larsen, Danmark 1950-60-tal.

Palisander, klädda i brunt läder. Brännstämplade C.

Smärre slitage, armstöden något blekta. (2)

Utropspris:

100 000 - 150 000 SEK

9 380 - 14 100 EUR

8 990 - 13 500 USD

Klubbat pris:
230 000 SEK
Tilläggslista

Cites-intyg finns.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77