1196
647318

SEKRETÄR. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 640 - 3 520 EUR
2 800 - 3 730 USD
Klubbat pris

Fanerad med valnöt, buxbom och lönn. Beslag av förgylld mässing. Upptill fem små lådor bakom klaff. Undertill fem lådor. Längd 79, bredd 45, höjd 102 cm. Nyckel finns.

Fanerlagningar, ställvis slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

709. Isaac Grünewald, Utsikt över Lapporten.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
125 000

ditt bud
Aktuellt bud:
125 000 SEK