SKRIVBORD MED UPPSATS. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Svartmålat. Rektangulär skiva med bemålat linne. I sargen tre lådor. Lös uppsats med tre lådor och tre fack. Längd 144, bredd 70, höjd 77, höjd inkl. uppsats 108 cm.
Bordsskivan troligen från sent 1800-tal.
×
Logga in
Kunde inte logga in