217
625621

VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Balusterformade med stiliserade hänklar. Förgylld och patinerad reliefdekor av fåglar i blommande trädgård. Höjd 32 cm.

Slitage, nagg.