60
587568

RÖKELSEKAR med senare LOCK, brons. Mingdynastin samt Qingdynastin.

Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 920 - 4 360 EUR
4 110 - 4 560 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Rektangulärt på ben, med dekor av geometriskt mönster. Lock med genombruten dekor med mytologiska djur. Längd 19, höjd 29 cm.

Slitage, bristningar, skada.

Proveniens

The Collection of Hans Albertsen (1855-1940), Denmark.