Kan inte nå servern

Klassiska 586

 
1424 föremål
389. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
389. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
388. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
388. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
247. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
247. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
217. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
217. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
218. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
218. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
120. VASER, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti (1644-1912).
120. VASER, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
37. VASER, ett par, lack. Sen Qingdynasti.
37. VASER, ett par, lack. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
314. VASER, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
314. VASER, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
372. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
372. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
51. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
51. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
351. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
351. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
373. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1662-1912).
373. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1662-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
352. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
352. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
248. VASER, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
248. VASER, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
259. VATTENCISTERN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
259. VATTENCISTERN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
241. VATTENDROPPARE, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
241. VATTENDROPPARE, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
193. VIKT/STÄMPEL, kopparlegering. Tibet, 1500-tal eller äldre.
193. VIKT/STÄMPEL, kopparlegering. Tibet, 1500-tal eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
212. VIKTER, åtta stycken, brons. Burma, 1800-tal.
212. VIKTER, åtta stycken, brons. Burma, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1364. VINGLAS, 21 stycken snarlika. Empire, 1800-talets första hälft.
1364. VINGLAS, 21 stycken snarlika. Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1362. VINGLAS, fyra stycken. Schlesien, 1750/60-tal.
1362. VINGLAS, fyra stycken. Schlesien, 1750/60-tal.
Klubbat pris 
7 200 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1360. VINGLAS, tre stycken. Schlesien, 1760-tal.
1360. VINGLAS, tre stycken. Schlesien, 1760-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1361. VINGLAS, två stycken. Schlesien, 1760-tal.
1361. VINGLAS, två stycken. Schlesien, 1760-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
129. VINKANNA, biskviporslin. Mingdynastin, Wanli (1368-1644).
129. VINKANNA, biskviporslin. Mingdynastin, Wanli (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
228. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
228. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1356. VIOLIN, signerad och daterad av Jacques Boquay, Paris 1724.
1356. VIOLIN, signerad och daterad av Jacques Boquay, Paris 1724.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
889. Victor Forssell, "Stigbergsgatan med Katarina kyrka".
889. Victor Forssell, "Stigbergsgatan med Katarina kyrka".
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1117. Victor Honoré Janssens Hans krets, Backanaler (2).
1117. Victor Honoré Janssens Hans krets, Backanaler (2).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1002. Viggo Johansen, Två flickor.
1002. Viggo Johansen, Två flickor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
943. Vilhelm Holmgren, Ateljéinteriör med rökande modell.
943. Vilhelm Holmgren, Ateljéinteriör med rökande modell.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1074. Vincent Sellaer Hans efterföljd, Caritas, Allegori över kärleken.
1074. Vincent Sellaer Hans efterföljd, Caritas, Allegori över kärleken.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
1078. Viscount Massereene.
1078. Viscount Massereene.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
392. VÄGGFONTÄN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
392. VÄGGFONTÄN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1339. VÄGGPENDYL. Frankrike, 1770/80-tal. Louis XVI.
1339. VÄGGPENDYL. Frankrike, 1770/80-tal. Louis XVI.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
324. VÄGGVAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
324. VÄGGVAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
14. VÄKTARE, brons. Mingdynastin (1368-1644).
14. VÄKTARE, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
305. VÄRMEFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
305. VÄRMEFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
538. WIWEN NILSSON, Lund 1933. Tedosa med lock.
538. WIWEN NILSSON, Lund 1933. Tedosa med lock.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
543. WIWEN NILSSON, Lund 1951. Sterling 925/1000. Glasunderlägg, 4 st.
543. WIWEN NILSSON, Lund 1951. Sterling 925/1000. Glasunderlägg, 4 st.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
540. WIWEN NILSSON, Lund 1960. Sterling 925/1000. Sockerskål.
540. WIWEN NILSSON, Lund 1960. Sterling 925/1000. Sockerskål.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
544. WIWEN NILSSON, Lund 1962. Sterling 925/1000. Orkidévas.
544. WIWEN NILSSON, Lund 1962. Sterling 925/1000. Orkidévas.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
541. WIWEN NILSSON, Lund 1966. Sterling 925/1000. Vas.
541. WIWEN NILSSON, Lund 1966. Sterling 925/1000. Vas.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
542. WIWEN NILSSON, Lund 1969. Sterling 925/1000. Bricka.
542. WIWEN NILSSON, Lund 1969. Sterling 925/1000. Bricka.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
906. Wilhelm von Gegerfelt, Från utkanten av Venedig.
906. Wilhelm von Gegerfelt, Från utkanten av Venedig.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
907. William Féron, Marché au fleur.
907. William Féron, Marché au fleur.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
206. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
206. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
203. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
203. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
121. YTTERFODER, ett par, cloisonné. Kina, 1900-tal.
121. YTTERFODER, ett par, cloisonné. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
462. YTTERFODER, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
462. YTTERFODER, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1372. YTTERFODER, fajans. Tyskland, troligen Kiel, 1758–87.
1372. YTTERFODER, fajans. Tyskland, troligen Kiel, 1758–87.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
341. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
341. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
344. YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
344. YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
3. ÄMBETSMANNAINSIGNIA, 10 stycken, olika material. Sen Qingdynasti.
3. ÄMBETSMANNAINSIGNIA, 10 stycken, olika material. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1000. Émile-Antoine Bourdelle, "L’Effroi".
1000. Émile-Antoine Bourdelle, "L’Effroi".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
782. ÖRHÄNGEN med ametister ca 36 ct och diamanter.
782. ÖRHÄNGEN med ametister ca 36 ct och diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
24 000 - 26 000 SEK
777. ÖRHÄNGEN med blå topas ca 30 ct, ametister ca 4 ct och diamanter 1.20 ct.
777. ÖRHÄNGEN med blå topas ca 30 ct, ametister ca 4 ct och diamanter 1.20 ct.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
22 000 - 26 000 SEK
624. ÖRHÄNGEN med briljant- samt rosenslipade diamanter totalt ca 3.00 ct.
624. ÖRHÄNGEN med briljant- samt rosenslipade diamanter totalt ca 3.00 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
708. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter kvalitet ca H-I/SI ca 0.70 ct/st.
708. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter kvalitet ca H-I/SI ca 0.70 ct/st.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
733. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter och guld i tre färger.
733. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter och guld i tre färger.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 14 000 SEK
795. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt 14.24 ct.
795. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt 14.24 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 700 000 - 1 800 000 SEK
734. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt 2.22 ct i carmosémodell.
734. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt 2.22 ct i carmosémodell.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
764. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt ca 2.90 ct.
764. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt ca 2.90 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 24 000 SEK
675. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 1.58 ct enligt gravyr.
675. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 1.58 ct enligt gravyr.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
814. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 1.62 ct enligt gravyr.
814. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 1.62 ct enligt gravyr.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
797. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 1.69 ct enligt gravyr.
797. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 1.69 ct enligt gravyr.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
759. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 2.79 ct enligt gravyr.
759. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 2.79 ct enligt gravyr.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
22 000 - 24 000 SEK
715. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 3.15 ct enligt gravyr.
715. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 3.15 ct enligt gravyr.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
791. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 4.00 ct enligt gravyr.
791. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter, totalt 4.00 ct enligt gravyr.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
38 000 - 42 000 SEK
613. ÖRHÄNGEN med diamanter samt smaragder. Rysk fattning.
613. ÖRHÄNGEN med diamanter samt smaragder. Rysk fattning.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 24 000 SEK
617. ÖRHÄNGEN med gammalslipade diamanter samt ljusblå safirer. Rysk fattning.
617. ÖRHÄNGEN med gammalslipade diamanter samt ljusblå safirer. Rysk fattning.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 24 000 SEK
746. ÖRHÄNGEN med hjärtslipade smaragder och briljantslipade diamanter.
746. ÖRHÄNGEN med hjärtslipade smaragder och briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
691. ÖRHÄNGEN med jadeit, briljantslipade diamanter samt safirer.
691. ÖRHÄNGEN med jadeit, briljantslipade diamanter samt safirer.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 14 000 SEK
766. ÖRHÄNGEN med morganiter, ca 5.56 ct och diamanter, ca 3.95 ct.
766. ÖRHÄNGEN med morganiter, ca 5.56 ct och diamanter, ca 3.95 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
38 000 - 40 000 SEK
785. ÖRHÄNGEN med odlade Tahitipärlor och diamanter.
785. ÖRHÄNGEN med odlade Tahitipärlor och diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
24 000 - 28 000 SEK
788. ÖRHÄNGEN med odlade Tahitipärlor, Ø 12 mm samt diamanter totalt 0.52 ct.
788. ÖRHÄNGEN med odlade Tahitipärlor, Ø 12 mm samt diamanter totalt 0.52 ct.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
685. ÖRHÄNGEN med orientaliska pärlor samt rosenslipade diamanter.
685. ÖRHÄNGEN med orientaliska pärlor samt rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
22 000 - 24 000 SEK