Klassiska 586

1424 föremål
1388. SOPPTALLRIK, fajans. Rörstrand, daterad 9/9 (17)67.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
115. KOPP, emalj på koppar. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
32. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1301. FAT, av Samuel Marnel 1764 (mästare i Stockholm 1748-1775) Rokoko.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1391. TALLRIK, fajans. Marieberg, daterad 21/8 (17)64.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1361. VINGLAS, två stycken. Schlesien, 1760-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
356. VAS, biskviporslin, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
505. KYRKDOSA, av Johan Wennerwall, Göteborg 1761.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
540. WIWEN NILSSON, Lund 1960. Sterling 925/1000. Sockerskål.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
544. WIWEN NILSSON, Lund 1962. Sterling 925/1000. Orkidévas.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1297. LJUSSTAKAR, ett par. Ryssland, 1830/40-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
516. BÄGARE, av Nils Grubb, Hudiksvall (verksam 1758-1785 (1790)).
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
506. KYRKDOSA, av Johan Blomsterwall, Göteborg (verksam 1783-1806).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1312. SALTKAR, två stycken. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1311. SALTKAR. Sverige, sent 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1308. SMÖRASK med LOCK. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
633. BROSCH med rävhuvud, rosenslipade diamanter samt rubiner.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1310. SMÖRASKAR med LOCK, två stycken. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1409. FIGURIN, porslin. Kungl. Dansk, omkring 1780.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
668. ARMBAND, ett par, Tyskland 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
547. TAPIO WIRKKALA, Hämeenlinna 1978. Mugg.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
514. KALK, av Jeremaias Wallbom, Uddevalla 1797.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

912. Marc Chagall Efter, ”Couple dans les Mimosas”, ur: ”Nice et la Côte d’Azur”.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
Aktuellt bud:
145 000 SEK