Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
383 föremål
231. RÖKELSEKAR med LOCK, biskvi. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722.
231. RÖKELSEKAR med LOCK, biskvi. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
123. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
123. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
125. RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
125. RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
75. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin med inskription.
75. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin med inskription.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
85. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynasty (1644-1912).
85. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynasty (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
126. RÖKELSEKAR, brons. Troligen sen Qing med arkaiserande märke.
126. RÖKELSEKAR, brons. Troligen sen Qing med arkaiserande märke.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
124. RÖKELSEKAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
124. RÖKELSEKAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
352. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
352. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
351. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
351. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
238. RÖKELSEKAR, porslin. Sen Qingdynasti, (1644-1912).
238. RÖKELSEKAR, porslin. Sen Qingdynasti, (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
343. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
343. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
342. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
342. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
23. SCHACKPJÄSER, 270 stycken. Bemålat trä, Mongoliet, 1800-tal eller äldre.
23. SCHACKPJÄSER, 270 stycken. Bemålat trä, Mongoliet, 1800-tal eller äldre.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
213. SCHATULL, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
213. SCHATULL, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
212. SCHATULL, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
212. SCHATULL, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
160. SCHOLARS ROCK, sten. Kina, 1900-tal.
160. SCHOLARS ROCK, sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
361. SERVIS, 11 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
361. SERVIS, 11 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
253. SERVIS, 73 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
253. SERVIS, 73 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
254. SERVISDELAR, 13 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
254. SERVISDELAR, 13 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
12. SITTANDE TAKRYTTARE, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
12. SITTANDE TAKRYTTARE, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
150. SKRIVSTÄLL, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
150. SKRIVSTÄLL, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
31. SKULPTUR, alabaster. Indien, 1800-tal.
31. SKULPTUR, alabaster. Indien, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
32. SKULPTUR, alabaster. Indien, 1800-talets slut.
32. SKULPTUR, alabaster. Indien, 1800-talets slut.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
135A. SKULPTUR, bärnsten. Qing dynastin (1644-1912).
135A. SKULPTUR, bärnsten. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
216. SKULPTUR, lergods. Tangdynastin (618-907).
216. SKULPTUR, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
233. SKULPTUR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
233. SKULPTUR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
47. SKULPTUR, soapstone. Kina, tidigt 1900-tal.
47. SKULPTUR, soapstone. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
80. SKULPTUR, sten. Möjligen Tangdynastin.
80. SKULPTUR, sten. Möjligen Tangdynastin.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
103. SKULPTUR, trä. 16/1700-tal.
103. SKULPTUR, trä. 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
134A. SKULPTUR/HÄNGE, bärnsten. Kina, tidigt 1900-tal.
134A. SKULPTUR/HÄNGE, bärnsten. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
30. SKÄRM, trä. Sen Qingdynastin (1644-1912).
30. SKÄRM, trä. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
218. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
218. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
267. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
267. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
262. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
262. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
333. SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
333. SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
331. SKÅL, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
331. SKÅL, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
334. SKÅL, porslin. Mingdynastin, Wanli (1573-1620).
334. SKÅL, porslin. Mingdynastin, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
301. SKÅL, porslin. Qing dynastin med Daoguangs sigillmärke.
301. SKÅL, porslin. Qing dynastin med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
350. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
350. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
227. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
227. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
226. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
226. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
290. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongsmärke.
290. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongsmärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
304. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med märke i rött.
304. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med märke i rött.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
307. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
307. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 14 000 SEK
323. SKÅL, porslin. Troligen Republik, 1900-tal.
323. SKÅL, porslin. Troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
92. SKÅL, satsumagods. Japan, Meiji (1868-1912).
92. SKÅL, satsumagods. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
308. SKÅLAR, ett par, porslin. Republik med Guangxus märke.
308. SKÅLAR, ett par, porslin. Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
341. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition 1600-tal.
341. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
29. SKÅP, hardwood och pärlemor. Qingdynastin (1644-1912).
29. SKÅP, hardwood och pärlemor. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
51. SNUSFLASKA med PROPP, agat och korall. Qingdynastin (1644-1912).
51. SNUSFLASKA med PROPP, agat och korall. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
312. SNUSFLASKA med PROPP, porslin. Sen Qingdynasti.
312. SNUSFLASKA med PROPP, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
50. SNUSFLASKA, ametist. Qing dynastin (1644-1912).
50. SNUSFLASKA, ametist. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
56. SNUSFLASKA, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med märke.
56. SNUSFLASKA, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med märke.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
313. SNUSFLASKA, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
313. SNUSFLASKA, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
57. SNUSFLASKOR, fem stycken, glas. Kina, 1900-talets början.
57. SNUSFLASKOR, fem stycken, glas. Kina, 1900-talets början.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
55. SNUSFLASKOR, fem stycken, pekingglas. Kina, 1900-talets början.
55. SNUSFLASKOR, fem stycken, pekingglas. Kina, 1900-talets början.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
59. SNUSFLASKOR, fyra stycken, elfenben och ben. Qingdynastin (1644-1912).
59. SNUSFLASKOR, fyra stycken, elfenben och ben. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
53. SNUSFLASKOR, tre stycken, pekingglas. Qing dynastin (1644-1912).
53. SNUSFLASKOR, tre stycken, pekingglas. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
54. SNUSFLASKOR, tre stycken, pekingglas. Qing dynastin, (1644-1912).
54. SNUSFLASKOR, tre stycken, pekingglas. Qing dynastin, (1644-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
61. SNUSFLASKOR, tre stycken, sten. Sen Qingdynasti (1644-1912).
61. SNUSFLASKOR, tre stycken, sten. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
63. SNUSFLASKOR, två stycken, glas. Kina, tidigt 1900-tal.
63. SNUSFLASKOR, två stycken, glas. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
58. SNUSFLASKOR, två stycken, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
58. SNUSFLASKOR, två stycken, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
79. SPEGEL, brons. Arkaiserande.
79. SPEGEL, brons. Arkaiserande.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
381. STEKFAT, porslin. Sen Qingdynasti.
381. STEKFAT, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
359. STEKFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
359. STEKFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
78. STRYKJÄRN, brons. Qingdynasty (1644-1912).
78. STRYKJÄRN, brons. Qingdynasty (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
8. STÄLL, polerad brons/kopparlegering. Qingdynastin, 17/1800-tal.
8. STÄLL, polerad brons/kopparlegering. Qingdynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
232. STÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
232. STÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
3. STÅENDE GUDOM, förgylld kopparlegering. 1700-tal, troligen Mongoliet.
3. STÅENDE GUDOM, förgylld kopparlegering. 1700-tal, troligen Mongoliet.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
82. Stigbyglar, ett par, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
82. Stigbyglar, ett par, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
356. SÅSSNIPOR, ett par, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
356. SÅSSNIPOR, ett par, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
263. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
263. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
357. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
357. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
258. TALLRIKAR, 35 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
258. TALLRIKAR, 35 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
36. TAZZA, försilvrad. Sydostasien, 1800-tal.
36. TAZZA, försilvrad. Sydostasien, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
371. TAZZA, porslin. Qingdynastin med Qianlongsmärke.
371. TAZZA, porslin. Qingdynastin med Qianlongsmärke.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
241. TEDOSA, blanc de chine. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
241. TEDOSA, blanc de chine. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
278. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
278. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
228. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
228. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
251. TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
251. TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK