Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
1400 föremål
348. FAT, porslin. Qingdynasty, Kangxi (1662-1722).
348. FAT, porslin. Qingdynasty, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
384. FAT, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke.
384. FAT, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
43. FAT, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongsmärke.
43. FAT, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongsmärke.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
2. FIGUR, bergkristall. Sen Qing/tidigt 1900-tal.
2. FIGUR, bergkristall. Sen Qing/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
6. FIGUR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
6. FIGUR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
13. FIGURER, tre stycken, lergods. Tangdynastin (618-907).
13. FIGURER, tre stycken, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
99. FIGURIN, brons. 14/1500-tal eller tidigare.
99. FIGURIN, brons. 14/1500-tal eller tidigare.
Klubbat pris 
840 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
133. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
133. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
139. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
139. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
132. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
132. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
141. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
141. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
136. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
136. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
134. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
134. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
135. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
135. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
111. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 16/1700-tal.
111. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 16/1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1354. FIGURIN, porslin. Derby, 1770-75.
1354. FIGURIN, porslin. Derby, 1770-75.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
154. FIGURIN, trä. Kina, 1900-tal.
154. FIGURIN, trä. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
282. FIGURINER, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
282. FIGURINER, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1090. FLAMLÄNDSK SKOLA 1700-TAL, olja på koppar.
1090. FLAMLÄNDSK SKOLA 1700-TAL, olja på koppar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
283. FOHUND, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
283. FOHUND, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1135. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , Rödkritor, ett par, ej signerade.
1135. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , Rödkritor, ett par, ej signerade.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1140. FRANSK SKOLA 1700-TAL , två stycken, Gouacher. Ej signerade.
1140. FRANSK SKOLA 1700-TAL , två stycken, Gouacher. Ej signerade.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1138. Flickansikte, studie.
1138. Flickansikte, studie.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1071. Francesco Guardi Hans art, Capriccio med ruiner och figurer.
1071. Francesco Guardi Hans art, Capriccio med ruiner och figurer.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1009. Frederick Morgan, Ring O´Roses.
1009. Frederick Morgan, Ring O´Roses.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
450 000 - 500 000 SEK
1030. Fredrik Christian Kiaerskou, Stockholm sett från Mälaren.
1030. Fredrik Christian Kiaerskou, Stockholm sett från Mälaren.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1178. FÄLLBORD, från Nils Asplinds verkstad i Falun, daterat 1814.
1178. FÄLLBORD, från Nils Asplinds verkstad i Falun, daterat 1814.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
88. FÅTÖLJER, ett par, hardwood. Kina, 1920-tal.
88. FÅTÖLJER, ett par, hardwood. Kina, 1920-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
87. FÅTÖLJER, ett par, hardwood. Kina, 1920-tal.
87. FÅTÖLJER, ett par, hardwood. Kina, 1920-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
167. GALLERIMATTA. Semiantik Kina. 762,5 x 71,5 cm.
167. GALLERIMATTA. Semiantik Kina. 762,5 x 71,5 cm.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
97. GANESHA, trä. Nepal, 1800-tal eller äldre.
97. GANESHA, trä. Nepal, 1800-tal eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
211. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qingdynastin, omkring 1800.
211. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1332. GLASSERVIS, 27 delar.  Reijmyre Glasbruk, 1810-tal, graverade av Anders Spolander.
1332. GLASSERVIS, 27 delar. Reijmyre Glasbruk, 1810-tal, graverade av Anders Spolander.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 32 000 SEK
1333. GLASSERVIS, 72 delar. Kosta, "Junior", 1900-tal.
1333. GLASSERVIS, 72 delar. Kosta, "Junior", 1900-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
318. GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
318. GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1105. GOTTFRIED KNELLER, Hans krets, olja på duk, ej signerad.
1105. GOTTFRIED KNELLER, Hans krets, olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
127. GUANYIN, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
127. GUANYIN, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
237. GUANYIN, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
237. GUANYIN, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
41. GUANYIN, blanc de chine. Sen Qingdynasti about 1900.
41. GUANYIN, blanc de chine. Sen Qingdynasti about 1900.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
11. GUANYIN, trä. Ming dynastin (1368-1644).
11. GUANYIN, trä. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
10. GUANYIN, träs. Qingdynastin, 16/1700-tal.
10. GUANYIN, träs. Qingdynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
1190. GUERIDONER, ett par, senbarock, omkring år 1700.
1190. GUERIDONER, ett par, senbarock, omkring år 1700.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1025. GUSTAF LUNDBERG, Tillskriven. Pastell, ej signerad.
1025. GUSTAF LUNDBERG, Tillskriven. Pastell, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1089. Gaspar de Witte, Landskap med figurer och boskap.
1089. Gaspar de Witte, Landskap med figurer och boskap.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1065. Gillis Gillisz. de Bergh, Stilleben med frukter och fjäril.
1065. Gillis Gillisz. de Bergh, Stilleben med frukter och fjäril.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1106. Giovanni Antonio Pellegrini Hans krets, Lucretias död.
1106. Giovanni Antonio Pellegrini Hans krets, Lucretias död.
Klubbat pris 
190 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1113. Giovanni Domenico Ferretti Hans krets, Soldater till häst.
1113. Giovanni Domenico Ferretti Hans krets, Soldater till häst.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1110. Gotfried Schalcken Hans efterföljd, I ljusets sken.
1110. Gotfried Schalcken Hans efterföljd, I ljusets sken.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
894. Gunnar Åberg, Svalor vid vatten.
894. Gunnar Åberg, Svalor vid vatten.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
900. Gustaf Fjaestad, "Skogstjärnet".
900. Gustaf Fjaestad, "Skogstjärnet".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
450A. Gustaf Möllenborg Stockholm 1874. Bestickuppsättning, 148 delar.
450A. Gustaf Möllenborg Stockholm 1874. Bestickuppsättning, 148 delar.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
9. HANDVÄRMARE, kopper alloy. Qingdynastin, 1800-tal.
9. HANDVÄRMARE, kopper alloy. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
45. HATTNÅL, ben och metall. Japan, Meiji (1868-1912).
45. HATTNÅL, ben och metall. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 000 - 2 000 SEK
1072. HENDRICK VAN BALEN, hans efterföljd. Olja på pannå, ej signerad.
1072. HENDRICK VAN BALEN, hans efterföljd. Olja på pannå, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1117. HENDRICK VERSCHURING, Olja på pannå, signerad.
1117. HENDRICK VERSCHURING, Olja på pannå, signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
920. HUGO BIRGER Olja på duk, ej signerad.
920. HUGO BIRGER Olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
918. HUGO BIRGER, Olja på duk uppfäst på pannå, intygad a tergo.
918. HUGO BIRGER, Olja på duk uppfäst på pannå, intygad a tergo.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
81. HUVUD, brons. Mingdynastin (1368-1644).
81. HUVUD, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
95. HUVUD, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
95. HUVUD, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
409. Hans Petter Vogt, Kristianstad 1785. Kaffekanna, gustaviansk.
409. Hans Petter Vogt, Kristianstad 1785. Kaffekanna, gustaviansk.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
998. Helene Schjerfbeck, "Andakt".
998. Helene Schjerfbeck, "Andakt".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1000. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
1000. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
999. Helene Schjerfbeck, "Sidenskon".
999. Helene Schjerfbeck, "Sidenskon".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
930. Helmer Osslund, "Höst vid Torneträsk".
930. Helmer Osslund, "Höst vid Torneträsk".
Klubbat pris 
440 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
888. Helmer Osslund, Blånande berg.
888. Helmer Osslund, Blånande berg.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
929. Helmer Osslund, Landskap från Klingsta, Medelpad.
929. Helmer Osslund, Landskap från Klingsta, Medelpad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
928. Helmer Osslund, Mullfjället i höstskrud, motiv från jämtlandsfjällen.
928. Helmer Osslund, Mullfjället i höstskrud, motiv från jämtlandsfjällen.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
889. Helmer Osslund, Norrländskt sommarlandskap.
889. Helmer Osslund, Norrländskt sommarlandskap.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
396. Herman Hermansson, Göteborg 1725. Dryckeskanna, senbarock.
396. Herman Hermansson, Göteborg 1725. Dryckeskanna, senbarock.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
914A. Herman af Sillén, "Fregatten Vanadis, livbåtsövning".
914A. Herman af Sillén, "Fregatten Vanadis, livbåtsövning".
Klubbat pris 
175 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
903. Herman af Sillén, "Manöver utanför Kiel".
903. Herman af Sillén, "Manöver utanför Kiel".
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
986. Hugo Elmqvist, Sittande kvinna.
986. Hugo Elmqvist, Sittande kvinna.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
893. Hugo Salmson, Barn på blomsteräng - Frankrike.
893. Hugo Salmson, Barn på blomsteräng - Frankrike.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
629. HÄNGE med briljantslipad diamant, 3.01 ct, I/VVS enligt IGI och HRD certifikat.
629. HÄNGE med briljantslipad diamant, 3.01 ct, I/VVS enligt IGI och HRD certifikat.
Klubbat pris 
390 000 SEK
Utropspris
390 000 - 420 000 SEK
571. HÄNGE med citrin och briljantslipade diamanter, totalt ca 0.08 ct.
571. HÄNGE med citrin och briljantslipade diamanter, totalt ca 0.08 ct.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK