MATTA. "Stenar i vatten". Rölakan. 303,5 x 242 cm. Signerad AL ALT
(Alice Lund, Alice Lund Textilier). Inköpt av nuvarande ägarens föräldrar i Borlänge 1979 på Alice Lund Textilier.
Något smutsig, fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador, fransar saknas.