"I Shall be Released II/ Runaway", 2004
Signerad Helena Blomqvist och numrerad 1/5 a tergo. C-print monterad på plexiglas 75 x 100 cm. Total upplaga 5 + 2 AP.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Helena Blomqvist, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida.
Ur serien "The Dark Planet".