1020
638758

RING med fasettslipad, obehandlad rubin samt gammalslipade diamanter.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 150 - 7 910 EUR
6 530 - 8 400 USD
Klubbat pris

Rubin ca 2,25 ct med certifikat från DSEF. Diamanter, totalt ca 0,60 ct. 18K guld, ej stämplad. Storlek 22/69. Totalvikt ca 7,9 g.

Inneslutningar som når ytan, nagg på en diamant samt på rubin. Skenan med mindre repor.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

145. Firma Svenskt Tenn, flaskor, ett par, med propp av Björn Trägårdh, 1930-tal.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK