Otydlig röd överglasyrmärkning för firman. Bestående av 13 mattallrikar, diameter 24,5 cm, 14 djupa tallrikar, diameter 24 cm, 3 ovala uppläggningsfat längd 29-42 cm samt ett runt uppläggningsfat, diameter 29 cm. Vitglaserad med polykromt målad dekor av blommor.
Lagningar, nagg, sprickor.