418
797406

ÅKDYNA (agedyna). Rölakan. 49 x 85,5 cm. Skåne 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 527 EUR
373 - 560 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Tre stora polykroma åttabladsblommor med medaljong och smärre ornament. Långsidorna med trappstegsformad bård. Sidorna med fransar. Bakstycke.

Obetydligt slitage, något smutsig, obetydliga fläckar. Bakstycket med skada.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

135. Firma Svenskt Tenn, vas, Stockholm 1930.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
4 000 SEK