437
751973

MATTA. Antik Heris. 366,5 x 293 cm.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 200 - 2 640 EUR
2 330 - 2 800 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Terrakottarödmelerad spegel med stor polykrom medaljong och hörnornament. Mörkblå huvudbård med stor stiliserad blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, lagningar. Kortsidorna saknar några knutrader.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

375. Kaisa Melanton, vävd tapet, "Historisk resa/ Uppstoppade generaler", gobelängteknik, ca 150 x 196 cm, signerad MW Kaisa Melanton.
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK