Benvit botten med polykroma blommande grenar, hörnornament och medaljong. Bred mörkbrun huvudbård med blomställningar och träd. Blekgula sekundärbårder med blomrankor.
Något ställvis lite hårdare slitage, fläckar, trampveck, smärre malskador.
Köpt på Bukowskis Klassiska vårauktion 2009, 552, katalognummer 1203.