Ljusröd botten med polykroma palmett- och blomslingor. Bred blekgul huvudbård med palmett- och blomranka. Den yttre sekundärbården med signatur i kartusch namnet Jokhchi.
Ställvis något slitage, smärre fläckar, ställvis något fälld. Sidorna med trampveck och smärre skador.