BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Fanerad med jakaranda, amarant och fruktträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 126, bredd 66, höjd 84 cm. Nycklar medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in