483
797724

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 200 - 2 640 EUR
2 330 - 2 800 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Fanerad med jakaranda och fruktträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Längd 117, bredd 53, höjd 78 cm.

Senare skiva.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

284. Oscar Nilsson, tillskrivet, hörnskåp, sannolikt utfört hos Isidor Hörlin AB, Stockholm 1930-40-tal.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK