503
790174

DAMARBETSBORD. Sengustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Fanerat med mahogny. Beslag, hörnkonsoler och lister av mässing. I sargen låda. Längd 46, bredd 36, höjd 75,5 cm. Nyckel medföljer.

Skivan med igensatta hål efter syredskap.

Proveniens

I låda lös lapp med bläckpåskrift "Sophie Lewenhaupt".

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

93. Tyra Lundgren, skulptur, fågel, chamotterat stengods, egen ateljé, 1960.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK