520
793413

FÅTÖLJ SK MARQUISE, av Jean-Baptiste Lelarge (mästare i Paris 1738-1771). Louis XVI, cirka 1770.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Förgylld. Dekor av flätband och blad. Signerad undertill "I B LELARGE". Längd 80 cm.

Bakre ben med skador, ställvis maskstungen.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

210. Uno Åhrén, damfåtölj, Swedish Grace, Mobilia AB, Malmö ca 1925.
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
Fair warning
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
Aktuellt bud:
150 000 SEK