KARMSTOLAR, tre stycken, av Erik Öhrmark (mästare i Stockholm 1777-1813). Gustavianska.
Förgyllda och bronserade. Oval stoppad medaljongrygg. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. Ryggkrön och framsarg med snidade blommor. En signerad EÖM.
×
Logga in
Kunde inte logga in