567
798357

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Förgylld och bronserad. I ramen infällt spegelglas. Dekor av rocailler och blad. Med Stockholm hallstämpel. Höjd 153, längd 61 cm.

Anlupet glas, ställvis folieringsskada på glas. Krön med mindre komplettering.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

123. Anna Petrus, väggskulptur, lejon, Firma Svenskt Tenn, Stockholm sannolikt 1920-30-tal.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK