579
786212

APPLIQUER, för två ljus, ett par, Frankrike, 1700-talets början, Régence.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 790 - 11 000 EUR
9 330 - 11 700 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Förgylld brons. Figurer uppbärande svängda ljusarmar. Dekor av blommor och bladformationer. Höjd 67 cm.

Slitage, smärre lagningar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

224. Swedish Grace, väggspegel, tenn, 1920-30-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
18 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK