903
772245

ARVID FLOBERG, Stockholm 1783, sockerskål med lock, silver, gustaviansk.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris

Rund med parställda hänklar, locket med bärknopp, på foten lodangivelse 38 3/4 l. Undertill stämplat ägarvapen för adliga ätten Tersmeden. Även locket med stämplar. Höjd 18 cm, vikt 508,5 gram.

Hårt slitage på livet.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

85. Hans Hedberg, skulptur, sjöborre, Biot, Frankrike.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK