933
771647

C G HALLBERG, Stockholm 1922, bestickservis, 260 delar, silver 925/1000.

Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
5 710 - 6 150 EUR
6 060 - 6 530 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Släta, med stämplat vapen för friherrliga ätten de Geer. I originalschatull.
Bestående av:
Matskedar 18
Matgafflar 18
Matknivar 18
Förrättsskedar 19
Förrättsgafflar 18
Förrättsknivar 18
Fiskgafflar 18
Fiskknivar 18
Smörknivar 12
Dessertskedar 17
Dessertgafflar 10
Fruktgafflar 12
Fruktknivar 12
Teskedar 27
Istesked 1
Mockaskedar 22
Såsslevar 2

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

294. Axel Einar Hjorth, pall, "Skoga", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
35 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
35 000 SEK