953
793386

MICHAEL PEIPPO, S:t Petersburg 1859, tekanna, silver.

Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
615 - 703 EUR
653 - 746 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Invändigt förgylld, slät, bukig på rund fot, svängd pip och handtag, fällbart lock med svarvad knopp. Höjd 18 cm, vikt 810 gram.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

171. Josef Frank, bordsspegel, modell "H2214", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
9 500 SEK