955
795906

JOSEF NORBERG, S:t Petersburg 1857, fruktkorg, silver.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Oval, konturerad med bård av vinranka, på fyra genombrutna bladfötter, fällbar hänkel. Längd 30,5 cm, vikt 760 gram.

Proveniens

Friherrliga ätten Langenskiöld.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

390. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Nyponblomman", rölakan, ca 206 x 111 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK