Klassiska 593

VÄLKOMMEN TILL KLASSISKA

AUKTION: 8– 10 JUNI – START KL 10.00. Arsenalsgatan 2, Stockholm

如有结算,开票和注册的问题,请联系我们会说中文(普通话)的雇员
Ronja Larsson. 电子邮件: ronja.larsson@bukowskis.com 电话: +46 107079721

78 föremål
562. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets mitt. Rokoko.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
563. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets mitt. Rokoko.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
564. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
565. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
566. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
567. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
568. SPEGEL. Stockholmsarbete, daterad 1763 . Rokoko.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
570. SPEGEL, av Johan Åkerblad. Gustaviank.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
573. SPEGEL. Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
574. SPEGEL. Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
575. SPEGEL. Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
576. SPEGEL. Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
581. APPLIQUER, för tre ljus, fyra styken, Senempire, 1820/30-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
582. APPLIQUER, ett par, för fem ljus, Frankrike, omkring 1830.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
584. LJUSKRONA, för fyra ljus, Svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
585. LJUSKRONA, Senbarockstil, omkring år 1900.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
586. LJUSKRONA, för sju ljus, Sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
587. LJUSKRONA, för fem ljus, Sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
588. LJUSKRONA, för fem ljus, Sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
591. KANDELABRAR, för tre ljus, Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
592. LJUSSTAKAR SK CASOLETTER, ett par, Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
593. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
594. LJUSSTAKAR, ett par, Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
595. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
596. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
597. LJUSSTAKAR, ett par, Empire omkring 1810.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
598. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
599. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
600. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1820/30-tal. Senempire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
601. CASSOLETTER, för ett ljus, ett par, Louis XVI-stil, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
602. LJUSSTAKAR, ett par. Sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
603. LJUSSTAKAR, ett par, Sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
608. LAMPFOT. Frankrike, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
609. VÄGGPENDYL. Svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
610. GOLVUR, av John Clowes, England 1600-talets slut. Barock.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 120 000 SEK
613. NATTUR, Marcus J Keventer Carlshamn. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
615. BORDSPENDYL, av Gustaf Undén. Empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
616. BORDSPENDYL. Parisarbete, omkring år 1780, Louis XVI.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
617. BORDSPENDYL. Frankrike, omkring år 1800. Directoire.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
618. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
619. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
620. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
621. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
622. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
623. PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
624. BORDSSKULPTUR. Frankrike, tidigt 1800-tal. Empire.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
628. IKON/PLAKETT, sannolikt Bysantinsk, medeltid fram till 1453.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
630. RAMAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
631. TRÄDGÅRDSURNA, av Ferdinand Ring, Höganäs, 1860-tal.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
632. PLÅTMYNT, 1 Daler Silvermynt, Drottning Kristina, Sverige 1652.
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
633. PLÅTMYNT, 2 Daler Silvermynt, Karl XII, Sverige 1710.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
634. PLÅTMYNT, 4 Daler Silvermynt, Ulrika Eleonora, Sverige 1720.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
635. PLÅTMYNT, 2 Daler Silvermynt, Karl XI, Sverige 1674.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
636. PLÅTMYNT, 2 Daler Silvermynt, Karl XII, Sverige 1717.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
637. PLÅTMYNT, 1/2 Daler Silvermynt, Karl XII, Sverige 1712.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
638. PLÅTMYNT, 2 Daler Silvermynt, Adolf Fredrik, Sverige 1756.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

128. Anna Petrus, bordslampa, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1927.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK