18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, innerlock i 18K guld, totalvikt 101 gram, ca 1913.
Caliber 53 19''' (H6), Serienr 589.198, Boettnr 671.521
Urverk (7/10)
Urtavla och visare (9/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (7/10)