86
808269

Joachim Friedrick Kachel, (verksam i Dorpat 1717-), bägare med lock, silver.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 640 - 3 080 EUR
2 800 - 3 270 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, raka sidor, på slät fotring, locket drivet i avsattser, med svarvad knopp. Stämplar även på locket. Höjd 17 cm, vikt 290 gram.

läs mer
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

362. Alvar Aalto, bordslampa, modell "A704", Valaistustyö, Finland.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
45 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK