Överfång med etsad och slipad dekor av nätmönster i blått mot grön fond, signerad Kosta 225 G Wennerberg A.E.B. (slipningen utförd av Axel Enoch Boman). Höjd 27 cm, diameter 10,5 cm.
Några små nagg på överfånget.
×
Logga in
Kunde inte logga in