370
899240

Johan Peter Molin, efter

(Sverige, 1814-1873)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 810 - 3 740 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Johan Peter Molin, efter
(Sverige, 1814-1873)

"Bältespännarna"

Signerad / gjutarstämpel Hugo Elmqvist och daterad 1893. Brons, brunpatinerad. Höjd 65 cm.

Tilläggslista

Tidigare felaktig uppgift om upphovsman. Skall vara Johan Peter Molin (efter).

Efter Johan Peter Molin (1814-1873), ursprungligen koncipierad omkring 1858.