588
905694

SKULPTUR, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
875 - 1 310 EUR
922 - 1 380 USD
Klubbat pris

I form av Buddai, omgiven av lärjunge, pengar och fladdermus. Längd ca 11 cm.

Kantnaggar. Slitage. Naturliga inneslutningar och sprickbildningar i stenen.