105
969866

Anders Knutsson

(USA, Född 1937)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Anders Knutsson
(USA, Född 1937)

"Starry Messenger #17"

Signerad Anders Knutsson och daterad 1975 a tergo. Olja och vax på duk 152 x 141 cm.

Tilläggslista

Ingen droit de suite / följerätt.

Proveniens

Bukowskis Primary Sale, "Anders Knutsson H034", 3 april 2011.