212
925875

Marianne Richter

(1916-2010)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris

Marianne Richter
(1916-2010)

MATTA, "Muren, ljusblå", rölakan, ca 217,5 x 136,5 cm, signerad AB MMF MR

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1971. Baksidan med etikett.

Ställvis något slitage, smutsig, fläckar. Kortsidorna med något slitage, ställvis skadade fransar, några saknas.