122
1105536

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 530 - 3 970 EUR
3 680 - 4 140 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Stående antikiserande kvinnofigur uppbärande ljusarmar. Konisk bas med tassfötter på rund sockel. Höjd 56 cm.

Basen med ett senare ornament.

Tilläggslista

The base with one later ornament.